Ar svarbus gyvenamasis ekologiškas?Naujausi tyrimai patvirtina, kad gyvenamųjų namų žalia yra neigiamai susijusi su depresija ir nerimo rizika, o oro taršos sumažėjimas yra svarbus tarpininkas, jungia
4 mins read

Ar svarbus gyvenamasis ekologiškas?Naujausi tyrimai patvirtina, kad gyvenamųjų namų žalia yra neigiamai susijusi su depresija ir nerimo rizika, o oro taršos sumažėjimas yra svarbus tarpininkas, jungia

Iš:(Teisių apsauga)

Greito modernaus gyvenimo metu plieninis cemento miškas, kurį sudaro dangoraižiai, mus tyliai praryja.Namai, kaip pagrindinė mūsų kasdienio gyvenimo sritis, aplinka aplinka daro tiesioginę įtaką mūsų gyvenimo kokybei ir net psichinei sveikatai.

因此,在决定买房或租房这个人生重大决策之前,我们往往会陷入一场内心的天平游戏,权衡各种因素以求得最佳的生活质量与投资回报,比如交通便利性、房屋面积、价格、 Gyvenimo palaikymo įstaigos ir pan.Šiame sąraše,Yra svarstymas, kuriam dažnai suteikiama emocinė vertė -žalia aplinka,Ramiai pakilo į vis daugiau ir daugiau žmonių „idealių namų“ sąrašą.Norėčiau paklausti, kas nenori kiekvieną rytą atidaryti langą, o akys pilnos žalios spalvos ~

Tačiau ar „Žaliojo“ siekimas gali suteikti naudos mūsų kūnui ir protui?Ar galite nuraminti pavargusį protą?Šiuo metu daugelis tyrimų rezultatų nėra nuoseklūs, pavyzdžiui: du vertikalūs tyrimai JAV ir Kinijoje nustatė, kad tarp gyvenamųjų patalpų ir depresijos yra neigiamas ryšys tarp neigiamų emocijų, tokių kaip nerimas [3].Todėl mes vis dar turime atlikti didelio masto ir kruopščiai suprojektuotą į priekį apžvelgiamą eilės tyrimą, kad ištirtume aplinkinės žaliosios aplinkos poveikį fizinei ir psichinei sveikatai.

Neseniai, išWuhan Huazhong mokslo ir technologijos universiteto Tongji medicinos koledžo tyrėjai, Jungtinės Karalystės Oksfordo universiteto medicinos statistikos centrasegzistuotiGamtos psichinė sveikata Išleista viršuje„Ilgalaikis gyvenamojo ekologiškumo poveikis ir sumažėjusi depresijos bei nerimo rizika” „Tyrimo dokumentai [4], sutelkiant dėmesį į vertikalųjį ryšį tarp gyvenamojo ekologiškumo ir depresijos bei nerimo dažnio.Ilgas kontaktas su gyvenamuoju ekologiškumu yra susijęs su depresijos ir nerimo rizikos sumažinimu, o oro taršos sumažėjimas yra svarbus tarpininkas, jungiantis žalią aplinką su depresija ir nerimu.

Daugiau nei 400 000 dalyvių+mediana seka 11,9 metų

Šiame tyrime tyrėjai patikrino 409 556 Britanijos biologinių bankų duomenų dalyvius.2.5, PM10, Ne2, CO, taigi2Palauk) baigti.

Tyrėjai per normalizuotą augmenijos indeksą (NDVI, matavimo metodas, pagrįstas matomu paviršiaus šviesa ir šalia esančios bangos ilgio atspindys, tuo didesnė vertė, tuo didesnis ekologiškumas) įvertinamas ekologiškumą aplink namą.Per 11,9 -erių metų sekimą seka, naujai išleistos depresijos ir nerimo atvejai buvo patvirtinti naudojant mirties registraciją, hospitalizacijos įrašus, pirminės priežiūros ir savęs pranešimą.

Greenas padeda giliai įkvėpti

Tolesniu 4662 476 žmonių per metus (vidutiniškai seka -UP, 11,9 metų), 14 309 (3,5%) ir 16 692 pacientams buvo diagnozuota atitinkamai depresija ir nerimas.Tyrimuose nustatyta, kad psichikos sutrikimų turintys dalyviai yra labiau linkę į moteris, turinčius žemą išsilavinimą ir pajamas, ir tuos, kurie turi antsvorio ir rūkymo įpročius.

1 paveikslas: Koreliacija tarp NDVI ir depresijos bei nerimo

tyrimas rodo,Ketvirčio lygio intervalu, kurio didžiausia NDVI vertė, depresijos ir nerimo rizika sumažėjo 16%ir 14%, palyginti su minimaliu ketvirčio intervalu.Tada tyrėjai išanalizavo ryšį tarp NDVI ir depresijos bei nerimo incidentų ir reagavimo santykių.Dalyviai, apsupti daugiau žalių, jų psichologinės sąlygos yra akivaizdžiai geresnės,Ir jokio sodrumo efekto nepastebėta.

2 paveikslas: Poveikis tarp gyvenamosios žaliosios ir depresijos, nerimo -reakcijos kreivė
2 paveikslas: Poveikis tarp gyvenamosios žaliosios ir depresijos, nerimo -reakcijos kreivė

Plaučiai į širdį

Siekdama giliai suprasti specifinį psichologinės sveikatos įtakos ekologiškumą mechanizmą, tyrimų komanda atliko išsamią tarpinio poveikio analizę, atskleisdama ryškų atradimą:Oro teršalai, ypač PM2.5, vaidino pagrindinį reglamentuojantį vaidmenį tarp žaliosios aplinkos ir mažindami depresijos riziką.Kaip parodė duomenys,Sumažėjęs PM2,5 paaiškina depresijos apsaugos poveikį maždaug 53%ekologiškumo.

Be to, ekologiška aplinka taip pat paskatino psichinę sveikatą per įvairius kitus kanalus, įskaitant trikdžių trukdžius, suteikiant natūralią erdvę poilsiui ir atsipalaidavus, ir gerinant oro kokybę.

Galiausiai Azijos grupės analizė parodė, kadGyvenamųjų ekologiškų depresijos apsauga yra stipresnė pagyvenusiems žmonėms ir vyrams, o nerimo poveikis yra labiau pastebimas pagyvenusiems žmonėms, vyrams, aukštai išsilavinusiems asmenims, mažai žmonių gyvenantiems asmenims ir miesto gyventojams.

Apibendrinti

Apibendrinant galima pasakyti, kad šis tyrimas, kaip pirmasis nacionalinis į priekį, apžvelgiamas eilės tyrimas, patvirtino, kad ilgalaikis dviejų dažniausiai pasitaikančių gyvenamųjų ekologiškų psichinių ligų poveikis, dažniausiai pasitaikanti psichinė liga, depresija ir nerimas turi didelę apsaugos vertę.

Tiesa, kad šiame tyrime vis dar yra daug apribojimų. ant.

Nepaisant to, šis tyrimas parodė mums „ekologiškos terapijos“ galią mums, turint mokslinius duomenis, tai rodo, kad turime daugiau dėmesio skirti ekologiškai situacijai šalia gyvenamosios aplinkos, ne tik todėl, kad tai gali suteikti mums vizualinį malonumą, bet ir suteikti nuovargį į išsekimą.

Nuorodos:

[1] „Banay RF“, „James P“, Hart JE.

[2] Wei F, Yu Z ir kt. „SCITOTENV“ .2021.152372

[3] „Astell-Burt T“, Feng X. Miesto žaliosios erdvės asociacija su psichine sveikata ir bendra sveikata tarp suaugusiųjų Australijoje.

[4] Wang, MA, Y., Tang, L. ir kt -024-00227-Z

Parašyk |LCC

Redaguoti |